Stezka (Biblická stezka)

BS proběhla i navzdory covidu v roce 2020

By 12. 11. 2020 12 listopadu, 2021 No Comments

Právě kvůli covidu se v roce 2020 Biblická stezka nemohla uskutečnit naživo tak, jak jsme na to byli zvyklí. Závod jsme ale nechtěli rušit. Proto jsme vymysleli způsob, jak Biblickou stezku zorganizovat i tak. Regionální závody proběhly on-line. Stanoviště byla rozeseta na Google mapě:

Po rozkliknutí konkrétního stanoviště, hlídka odpovídala na vědomostní otázky. Ale tento ročník se neomezil jen na klikání. Kdepak! Hlídky na některých stanovištích cvičily, vázaly uzly a hledaly v Bibli stejně tak, jako by tomu bylo při běžném závodu. S každým týmem byl přes zoom propojen rozhodčí, který kontroloval plnění úkolů, měřil časy a případně řešil technické potíže.

Co ti BS v regionech přinesla?

Poznal jsem víc čtené knihy a naučil jsem se pracovat ve velmi stresujících situacích

- účastník

Více jsem poznal knihy Daniela, Ester, Ezdráše a Nehemiáše. Připomněl jsem si verše z minulé biblické stezky a naučil jsem se další zajímavé věci. Děkuji za to 🙂

- účastník

Když jsme teď doma v karanténě a nemáme možnost se scházet a číst společně z Bible, tak pro mě bylo dost těžké se zvednout, otevřít Bibli a číst. Biblická stezka mě donutila se připravit a přečíst si jednotlivé kapitoly.

- účastník

Co ještě o BS řekli účastníci?

Líbilo se mi, jakým způsobem jste BS zpracovali. Říkala jsem si, že to bude hrozné, nevidět se s lidmi, ani nebýt v lese a jen sedět u počítače a vyplňovat otázky. Překvapilo mě to a bylo to super!! Velká pochvala těm, kdo se podíleli. Děkuju!!!

Herní prostředí bylo skvělý, vůbec jsem nepočítal s tím, že by to bylo takhle propracovaný.

BS 2020 mi dala nový obzor a myslím, že umožnila i méně pohyblivým lidem si zasoutěžit. Upřímně jsem moc ráda, že jsem se mohla se svým týmem zúčastnit.

Tahle BS byla pro mě možná lepší než normálně v přírodě 🙂 protože normálně se na BS běhá, a na to já moc nejsem 🙂 já jsem spíš na ty vědomosti 🙂

Pár čísel za první covidový ročník: