Celoživotní vzděláváníČlenství a pojištěníČRDMŠHVTTábory

ČRDM: Školení pro hlavní vedoucí táborů

By 19. 4. 2023 No Comments

ČRDM Dělá kurz pro hlavní vedoucí táborů před sezónou

Souvislosti

Členové DU znají jemu podobný kurz „Škola hlavních vedoucích táborů“ (ŠHVT). Jemu akreditace u MŠMT skončila.

MŠMT se rozhodlo změnit systém a neplatné akreditace přestala prodlužovat. DU se přihlásilo přes ČRDM do nového systému. „Osvědčení“ potvrzující kvalifikaci hlavního vedoucího táborů bude vázáno na zkoušku, kterou budou provádět ověření „zkoušející” podle kritérií MŠMT. Čekáme na schválení našich zkoušejících MŠMT a na metodiku od ČRDM, která proces pomůže DU nastavit nový kurz ŠHVT. Děkujeme ČRDM.

Absolvováním níže uvedeného kurzu ČRDM získá účastník „osvědčení“ (platné neomezeně dlouho). Jde o osvědčení z končícího starého systému. Zároveň účastník bude moct projít zkouškou z nového systému (vhodné pro učitele a další pracovníky volnočasových aktivit, pro které je tento systém důležitý) za jeden účastnický poplatek. Tato zkouška pak bude standardem nového kurzu DU pro hlavní vedoucí táborů. (nový kurz DU se zkouškou bude spuštěn nejdříve v druhé polovině roku 2024)

Proto tento rok doporučujeme kurz od ČRDM.

Kurz pro hlavní vedoucí táborů

Česká rada dětí a mládeže pořádá prezenční kurz vzdělávacího programu Vedení dětských táborů5.–7. 5. 2023, Senovážné náměstí 24, Praha.1.

Kurz je vhodný jako příprava pro složení zkoušky v Národní soustavě kvalifikací hned pro několik profesních kvalifikací zaměřených na lektorování, samostatné vedení volnočasových aktivit a vedení volnočasových aktivit dětí a mládeže, a samozřejmě také pro hlavní vedoucí zotavovacích akcí.

Přihlášení a podrobnosti