Členství a pojištěníČRDMGrantyTábory

Darujte kroužek dětem – aktuality

By 16. 4. 2024 No Comments

ČRDM: Daruj kroužek dětem

16.4.2024

Pokud byste měli zájem nabízet své aktivity v rámci portálu Darujme kroužky dětem, přešli jsme na systém, který je funkční pro všechny skupiny.
Na webu https://www.darujemekrouzky.cz/ je zaregistrováno ústředí DU. Pro každou skupinu, která by měla zájem se zapojit vytvořím pobočku s vlastními přístupy i administrací a vy samostatně nabízíte aktivity.
Peníze pak sice chodí centrálně na účet DU, ale jakmile je obdržíme, distribuujeme je dál na účty jednotlivých skupin, tam kam dítě, jež má na příspěvek nárok patří. Takže ač oklikou, finanční dotace se k vám vždy dostane.
Pro koho jsou příspěvky z portálu určeny?
Na portále https://www.darujemekrouzky.cz/ si mohou o finanční příspěvek na kroužek, letní tábor, skautské schůzky, či běžný dorostový klub požádat rodiče dětí, kteří pobírají dávku „přídavek na dítě“, „příspěvek na péči“, „odměnu pěstouna“, nebo „příspěvek při pěstounské péči“. 
Tyto doklady o dávkách dokládají rodiče hned při registraci.
Dále tam mohou žádat  Rodiny ukrajinských uprchlíků s dětmi ve věku 3–18 let, které pobývají v ČR na základě „Víza za účelem strpění“ či „Víza za účelem dočasné ochrany“ a jejich příjem nepřevyšuje 3,4násobek životního minima.
 
Kolik a na co rodiny dostanou? 
Každý rodič, který vyhoví podmínkám obdrží 4 vouchery v hodnotě 500 Kč na každé dítě na školní pololetí. Vouchery je možné využít na různé aktivity, nebo všechny použít na stejnou aktivitu.

Z peněz lze zaplatit např. členský příspěvek, účastnický poplatek za výpravu, závody, soutěže nebo soustředění, zapůjčení hudebního nástroje či sportovní pomůcky nebo dítěti za peníze koupit část vybavení (např. batoh, čelovku, tretry, dres, výtvarné pomůcky…). Příspěvek lze využít i na úhradu prázdninové akce (letní tábor, soustředění), to však pouze v případě, že se jedná o součást dlouhodobých aktivit.

Kdo vám pomůže z DU?

Takže pokud máte takové rodiny ve svých dorostech, nebojte se kontaktovat Terku. Založí Vám účet na portále Darujme kroužky dětem a můžeme jim poskytnou slevu na Vaše akce.
 
V případě zájmu, nebo dotazu stačí napsat email.
 

Tereza Richterová

vedoucí kanceláře

12.1.2024

Projekt Darujeme kroužky dětem vstupuje do další fáze se záštitou manželky prezidenta ČR Evy Pavlové.

„S velkou radostí jsem přijala záštitu nad iniciativou ,Darujeme kroužky dětem‘. Jedná se o velmi důležitý a hodnotný podnět, zvláště v současném sociálně-ekonomickém klimatu. Jsem přesvědčena, že tento projekt přináší radost a pomoc do života mnoha rodin a zároveň dává dětem možnost seberealizace,” prozradila paní Eva Pavlová důvod své podpory projektu Darujeme kroužky dětem. Více

Již 15. ledna otevíráme novou registraci a bude možné čerpat příspěvky na volnočasové aktivity v druhém pololetí školního roku 2023/2024. Rodiče v obtížné životní situaci tak mají opět příležitost žádat o příspěvek 2000 korun ve formě čtyř voucherů v hodnotě 500 Kč na volnočasové aktivity dětí. Rozdělovat budeme částku 4 miliony korun, tedy méně než v prvním pololetí. Proto neváhejte s šířením informace pro rodiče ve finanční tísni ve Vašem okolí, kterým by příspěvek pomohl uhradit náklady na volnočasové aktivity. Připomínáme, že podporu je možné použít nejen na členský či oddílový příspěvek, ale také na účastnické poplatky, např. na soustředění, víkendovou akci či na tábor! Více

Darujme kroužky dětem