Rádcovská

Jak vypadala Rádcovská škola

By 16. 5. 2020 16 dubna, 2021 No Comments

Rádcovská mě začala překvapovat hned od začátku.

Na rádcovskou školu jsem jela minulé léto poprvé. Něco málo jsem o tom tušila, ale nevěděla jsem, co přesně mám od toho čekat. Místo abychom se ubytovali jsme hned vyrazili ve skupinkách do lesa. Až na jednoho z nás jsme měli zavázané oči a museli jsme se jím nechat vést. Přespávali jsme v lese a až druhý den jsme se šli ubytovat. Překvapilo mě to, ale bavilo mě to.

Každý den byl dost nabitý a rozhodně jsme se nenudili, akorát mi tam trochu chyběl čas pro sebe, kdy by to člověk všechno trochu vstřebal a odpočinul si. Odpolední klid sice byl vyhrazený, ale museli jsme vyrábět různé knížečky nebo vyřezávat lžičky a na tyhle věci já moc nejsem.

Díky rádcovské škole jsem navázala hodně hezkých vztahů, které drží do teď a utvrdila jsem se, že chci pracovat v dorostu.

Učili jsme se praktické věci, jako mluvit před lidmi, zkoumali jsme sami sebe, abychom si vyzkoušeli, co ta služba zhruba obnáší a abychom zjistili, jestli to chceme dělat nebo ne. Hráli jsme hodně her a učili se je i vysvětlovat.

Pokud člověk ví, že chce v dorostu pracovat, nemyslím si, že je rádcovská škola nutná. Pokud si tím ale jistý není nebo chce zjistit, jak vedou dorost ostatní, anebo nemá vůbec žádné zkušenosti jak pracovat s dětmi, tak si myslím, že je to fajn.

– 17 let