Akce a výpravySharewood

Megasharewood v Litvínově

By 11. 11. 2021 12 listopadu, 2021 No Comments
Splnil se mi sen. Je to vyslyšená modlitba. Po třech letech jsem jako shareman (regionální pracovník) mohl s ostatními vedoucími v regionu zorganizovat první regionální setkání. Sešlo se nás 78 dětí i vedoucích z Jablonce nad Nisou, Liberce, České Lípy, Ústí nad Labem, Teplic a Litvínova. Právě v Litvínově jsme strávili jeden víkend. Někteří cestovali přes 3 hodiny, aby potkali domácí.
Na seminářích děti promýšlely s vedoucími různá témata (např. role moderního křesťana, sexy styl, čtení Bible, jak Bůh mluví, jak porozumět své rodině, yolo, fomo a můj život). Vojta Furák vztáhl Boží slova o Ježíši “Ty jsi můj milovaný syn, tebe jsem si vyvolil” přímo na nás. My jsme synové a dcery, Bůh nás miluje a vyvolil si nás, počítá s námi. Sám Vojta hodnotí:

Moc jsem si to s vámi užil, i když jen chvilku, byla tam fakt taková atmosfera, nevím jak ji popsat. Já jsem pak mohl chvály nějak více prožít, takže fakt díky za to.

Vojta Furák
V sobotu jsme se podle zájmů rozdělili na workshopy a:
  • vyráběli jsme střílené vlaštovky
  • pájeli elektrické obvody
  • skupinka převážně kreativních holek psala krasopísmem nebo malovala na plátěné tašky
  • z městské hry jedna skupinka měnila až vyměnila za sirky 11 hrníčků, čokoládu a reprobedny s přehrávačem. Nakonec se ukázalo, že přehrávač nefunguje. Jiná skupinka byla otrávená z toho, že lidi nechtěli měnit.
  • v tělocvičně se děti odreagovaly lacrosem
  • na zahradě hrály dva týmy modifikaci hry capture the flag – tuhle hru dokázaly hrát 2 hodiny

Náš Megasharewood se uskutečnil 22.–24. 10. Děkujeme všem účastníkům a vedoucím, kteří s přípravou akce pomáhali.

Splnil se mi sen. Je to vyslyšená modlitba.

Pepa KosteleckýShareman pro severní Čechy
Zpětná vazba od účastníků: