Akce a výpravyKronika

Reportáž z Bitvy o Sión 2022

By 30. 9. 2022 24 října, 2022 No Comments

O co se jedná

Sión je vhodná akce pro děti od 10 do 16 let na zahájení školního roku. Vedoucí nemusí nic připravovat, stačí, aby vzali své kluby a přijeli. Letos se Sión uskutečnil od 16. do 18. září na louce  ve Verdeku u Dvora Králového nad Labem. Spalo se ve stanech na louce. Akci pořádá Pobočný spolek Dorostové unie Náchod.

Co bylo na programu

Na programu letošního už 13. ročníku byly tradičně chvály, modlitby, středověká bitva s papírovými koulemi a štíty, hostina, vyrábění, tance, workshopy, duchovní programy, noční hra a společná nedělní bohoslužba.

Hlavním programem byla středověká bitva. Účastníci byli rozděleni do dvou velkých skupin, které proti sobě bojovali se štíty a papírovými koulemi. Za jednotlivé vyhrané bitvy získávaly skupiny body a na konci byl určen vítěz celého klání.

Bylo to super, sice hodně pršelo, ale i v tom dešti se daly hrát ty bitvy. Programy byly pěkný, fakt hrozně mě bavil airsoft a taky se mi líbilo, že tam byli lidi, který jsem znala a už jsem je dlouho neviděla.

Z těch duchovních programů jsem si odnesla, že když tě někdo udeří do tváře, nastav mu tu druhou: Rozpoznat sebeobranu a šikanu.

Po společném obědě si děti mohly vybrat z několika workshopů, čemu se budou věnovat. Na výběr byl airsoft, chůze na skákacích botách, lezení na bedýnky od piva s jištěním, běh co nejdál s gumou uvázanou okolo těla, vyřezávání, drátkování, hra domina, a chůze na chůdách.