Akce a výpravyCeloživotní vzděláváníSkaut

Reportáž: Nakopávačka 2023

By 28. 2. 2023 8 března, 2023 No Comments

Na objednávku jsme "nakopli" víc jak tucet vedoucích

Letos poprvé se konala akce s názvem „Nakopávačka“ pro naše skautské vedoucí a další absolventy kurzu Vedoucák, kteří o skautingu teprve uvažují. Cílem bylo se osobně sejít, strávit společně čas a “nakopnout” a povzbudit vedoucí do služby.

Víkend jsme strávili v Měsíčním údolí ve Vlašimi, kde jsme se ubytovali v krásném dřevěném srubu zasazeném přímo do skály. Velká část z 22 účastníků trávila noc pod širým nebem i přes občasné sněžení.

Nejvíce času jsme strávili sdílením zkušeností, radostí a starostí z oddílů a diskuzemi nad tím jak nejlépe řešit různé situace, do kterých se při práci s dětmi dostáváme. Velkými tématy byl nábor nových dětí, péče o vedoucí a jejich motivace do služby, vzdělávání vedoucích a skautská výchovná metoda. Velmi obohacující bylo slyšet, jak se různými situacemi vypořádaly ostatní oddíly a praktické tipy od ostatních vedoucích.

Abychom jen neseděli uvnitř, kromě venkovních her jsme se v sobotu vydali do Vlašimi, kde jsme měli domluveno se správcem místního parku, že pomůžeme tahat větve po prořezávkách.

I přes to, že se jednalo o první ročník, akce sklidila velký úspěch a všichni jsme odjížděli pokrytí blátem a s pocitem, že na službu nejsme sami a můžeme si navzájem poradit a podat si pomocnou ruku.

Fotky ke stažení jsou zde, fotila Ráchel Trojanová. https://photos.app.goo.gl/QK6aYYmDD17HWU798

 

napsala

Anna Tichá
skautská koordinátorka
anna.ticha@dorostovaunie.cz