Akce a výpravyKronikaTábory

Reportáž z táborů 2022

By 10. 10. 2022 24 října, 2022 No Comments

Táborové příběhy

Stovky vedoucích připravili letos v létě 45 táborů pod Dorostovou unií. Tábory bývají vrcholem celoroční práce s dětmi  a jsou jedinečnou příležitostí pro neopakovatelné zážitky vedoucích a dětí. Společně trávený čas vytváří podmínky k rozhovorům a prohlubování vztahů. Přečtěte si, co o svých táborech řekli jednotliví účastníci a vedoucí:

S radostí jsem pozorovala, jak se děti během týdne mění, víc se spolu přátelí a povídají. Věřím, že Bůh si tento tábor použil a děti Jej mohly více poznat.

Tábor se mi líbil fakt moc, bylo to to nejlepší z prázdnin. Příště pojedu moc rád, vezmu i Matyáše od nás ze třídy a Tonda vezme s sebou bráchu. Některé kluky jsem tady už znal, ale některé jsem poznal až tady. No, zaujaly mě programy o duchovní zbroji. To jsem ještě neslyšel.  Když budu mít čas, akcí se během roku asi rád zúčastním.

Některé děti se i mimo veškerý program občas ptaly na složitější otázky vedoucí k zajímavým rozhovorům. Duchovní programy přinesly užitek jak dětem, tak vedoucím, a věřím, že celková příprava a hmatatelná potřeba Boží pomoci při přípravách i za běhu tábora vytvořila půdu pro duchovní růst týmu vedoucích.

Přesto, že jsme nebyli svědky žádného velkého obrácení, tak můžeme vidět, jak pomalu, ale jistě děti kladou lepší a lepší otázky a víc přemýšlejí o tom, co dělají a říkají. Vidíme, jak se mění a máme pocit, že naše práce není marná. Tábor je pro nás další výzvou k pokračování každotýdenní služby s dětmi. Děkuji všem za podporu a modlitby.

Dle provedené ankety se v případě většiny dětí vztah s Bohem prohloubil, některé děti se dozvěděly nové poznatky a informace z Bible, některé děti uvedly, že na táboře zažívaly Boží doteky.

Došlo k dvěma obrácením ke Kristu a 6 obnovením vztahu s Bohem. Několik začalo o víře hluboce uvažovat.

Kam dál