Akce a výpravyKronika

Reportáž z Vedoucáku 2022

By 7. 6. 2022 24 října, 2022 No Comments

O čem je Vedoucák

Cílem akce bylo vysvětlit a vyzkoušet si na vlastní kůži, co to znamená být ve Skautu pod DU, motivovat nejen skautské vedoucí do práce s dětmi a předat jim všechny potřebné informace pro vstup do Skautu DU. Akce byla určena nejen zájemcům o vstup do Skutu DU, ale i pro stávající vedoucí, kteří se chtěli ve své práci posunout a zapojit některé ze skautských principů do svých klubů. Jedním z dílčích cílů kurzu bylo vytvořit prostředí pro vzájemnou výměnu zkušeností mezi vedoucími. Kurz byl určen pro dospělé dorostové i skautské vedoucí 18+ bez ohledu na to, zda se jedná o zkušené vedoucí, nebo ty právě začínající.

Z akce si odnáším asi zásadní myšlenku, že samotný skauting člověka vnitřně nezmění, když tam bude chybět Kristus. Dále si odnáším inspiraci a znovupřipomenutí toho, co pro mě v mládí bylo důležité a co jsem poztrácela cestou v dospělosti.

Co si odnášíš z Vedoucáku?
1) nikdy to nevzdávej 🙂
2) přátelské vztahy mezi vedoucímu jsou jedním z klíčových prvků
3) nebát se učit děti samostatně pracovat

Proběhlo to hladce

Druhý ročník Vedoucáku probíhal ve dvou víkendech. První z nich se uskutečnil 22. 23. 4. 2022, byl zaměřen na přednášky a teorii a probíhal on-line na Zoomu. Byla zde představena skautská výchovná metoda s hosty z Junáku, mluvilo se o tom, jak se děti mohou učit zkušenosti, jak se s nimi může sloužit společnosti a mnoho dalšího.

Další víkend už proběhl v přírodě 10. 12. 6. 2022 v okolí Mladkova u Ústí nad Orlicí. Účastníci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet nejrůznější skautské dovednosti, jako třeba vaření v setonově hrnci, spaní v hamakách, nástupy, interaktivní duchovní program, stavbu kadibudky a další. Na akci také 2 účastníci slibovali skautský slib a stali se skauty.

Z Vedoucáku jsem dostal povzbuzení do skautu, vyjasnění skautských pojmů a myšlenek

Kam dál

Fotky z Vedoucáku
Zjist víc o Vedoucáku