Akce a výpravy

Sión 2021

By 18. 8. 2021 30 září, 2021 No Comments

Přijeďte si zastřílet s papírovými koulemi

Pro koho:

Akce je určena hlavně pro dorostence. Tedy v naší praxi pro mladé lidi cca 10 – 16 let. K tomu samozřejmě příslušný počet vedoucích, tedy dorostenců by mělo být vždy podstatně více než vedoucích.

POZOR ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ!!!

Kde: Sejdeme se na louce ve Verdeku u Dvora Králového nad Labem. Pro lepší orientaci se louka nachází pod přehradou Les království.

Ubytovaní budeme na louce  GPS 50.4501050N, 15.7769131E

Doprava

Kdo přijede autem, jeďte do Dvora Králového nad Labem, a pak směr Hostinné a tím pádem pojedete přes Verdek (součást Dvora Králového). Když projedete celým Verdekem směrem na Hostinné, tak na konci je po pravé straně hřbitov. A naproti je mezi svodidly cesta na danou louku. Bude tam ukazatel SIÓN: https://mapy.cz/s/jolorumuvu

Kdo pojede vlakem vystoupíte buď ve Dvoře Královém nad Labem a pak podle mapky https://mapy.cz/s/jesacotavu a nebo vystoupíte až v Bílé Třemešné a pak též podle mapky https://mapy.cz/s/pumuvakapa

Kdy: 17. – 19. 9. 2021

 • začínáme v pátek 17. 9. v 19:00
 • končíme v neděli 19. 9. do 14:00

Cena: 340,-Kč/osoba

Cenu uhraďte, prosím, na účet Dorostové unie Náchod pobočný spolek číslo 2901298077/2010 do 16. 9. 2021. Plaťte, prosím, pouze převodem.

Pokud by jste měli problém, že nebudete do poslední chvíle vědět počet osob a nevíte tím pádem kolik platit, tak je možnost zaplatit až po akci, nejpozději do 22. 9. 2021.

Jako variabilní symbol uveďte počet účastníků a do poznámky uveďte město či sbor odkud jste. Nezapomeňte to uvést, ať je to dobře dohledatelné, kdo poslal platbu!!! Děkujeme.

Kdo budete potřebovat potvrzení, pošlete, prosím, dopředu adresu, na koho to bude vystavené . Potvrzení vám bude předáno na akci. Částku dopíšeme na místě.

Ubytování: 

Spát se bude ve stanech. Prvních cca 120 lidí může mít ubytování ve velkých společných stanech, ostatní si přivezou stany svoje. Dejte vědět, jestli chcete spát ve velkých stanech. Pokud bude místo, potvrdím to.

Strava:

Na pátek má každý svoji stravu.

V sobotu a neděli je společná strava zajištěná. Pití po celou dobu akce je k dispozici. Pokud potřebujete nějakou dietu, tak dejte včas vědět! Tj. do večera ve čtvrtek 16. 9. 2021.

Co se bude dít:

 • v pátek se sejdeme a poznáme se navzájem
 • v sobotu budeme dopoledne bojovat a odpoledne budou soutěže a vyrábění, večer program, zpěv a tance
 • v neděli shromáždění a další soutěže

Co s sebou:

strava je zajištěna, vezměte si jen jídlo na cestu a na pátek večer

 • Spát se bude ve stanech na louce. Stany nemají podlážky a proto si vezměte pořádné spacáky, karimatky a plachty nebo igelity pod sebe.
 • Na louce není osvětlení a proto si vezměte s sebou baterku či jiné osvětlení.
 • Každý účastník bitvy bude mít štít o maximálním rozměru 40×60 cm. Štít bude z lepenky nebo podobného materiálu a rohy budou zaoblené. Na štítech bude vymalován jednotný znak, který si váš dorost zvolí. Pro rozlišení, ke kterému království patříte bude použito barevných izolep, které se nalepí na místě na štíty.
 • Každý účastník bude mít 8 papírových míčků. Míčky budou ze dvou listů (dvoulistů se čtyřmi stránkami) novin. Míček musí být pořádně stlačený a přelepený křížem izolepou. Míčky nesmějí být z žádného jiného materiálu a míčky nesmějí být máčeny v žádném škrobu a podobných tužidlech.
 • Na jídlo si vezměte svoje jídelní nádobí, lžíci, hrnek a utěrku na nádobí.
 • Protože se přeneseme do středověku, je dobré mít příslušné dobové oblečení a vybavení.
 • Jinak si vezměte běžné věci, jak jste zvyklí z dorostů

POZOR

Protože nemůžeme zaručit krásné a teplé počasí, výbava a příprava účastníků musí počítat s chladem, deštěm a umazáním!!!

Přihlašování je možné do naplnění kapacity 270 osob.

Děkujeme za pochopení.

Přihláška na Sión 2021

Těšíme se již na vás!

 

za tým organizátorů
Vlastik Chráska
603470598 (pro dotazy)