Akce a výpravyTábory

Ukrajinské děti a tábory

By 11. 5. 2022 27 června, 2022 No Comments

Novinky z ČRDM a Junáku:

Článek shrnuje užitečné věci, které mohou zajímat ty z nás, kteří budou mít na táborech ukrajinské děti.

Přejít na článek

Tábor pro ukrajinské děti

Apoštolská církev je v kontaktu s některými křesťanskými sbory na Ukrajině. Jejich partneři je oslovili s prosbou o uspořádání 2-3 týdenního tábora pro ukrajinské děti. Jedná se o děti, které byly velmi citelně zasaženy válkou. Buď jsou to sirotci, děti vojáků, nebo jsou dlouhodobě bez rodičů apod.

Určitě by však nebylo vhodné dát je někde do stanů. Současně jsme si vědomi toho, že s přicházející sezónou téměř nemožné najít nějaké vhodné místo v turistické oblasti, chatky, nebo nějakou základnu. Hledáme tedy spíše sborovou budovu, či křesťanské centrum, kde by mohly děti přespávat klidně i na matracích, nebo na karimatkách. Ukrajinští partneři slíbili, že sebou přivezou tým, který se postará o program a bude o děti pečovat. Na naší straně jsou náklady spojené s financováním (pobyt, strava, další výdaje).

Skvělé by bylo místo, které současně nabízí v blízkosti i různé atrakce (ZOO, akvaparky apod., vhodné pro návštěvu dětí).

Uvědomujeme si, že termíny pro letní rekreaci jsou již pravděpodobně rozebrány, přesto Vás prosím, pokud by se něco vhodného nalezlo, abyste mne informovali. Z toho důvodu jsou i naši partneři ohledně termínu variabilní – přizpůsobí se možnostem, v rámci letních měsíců.

Pokud byste věděli o vhodném místě, nebo rádi pomohli finančně, obraťte se prosím na Martina Moldana z AC: martin.moldan@apostolskacirkev.cz