Akce a výpravySkaut

Vedoucák pro všechny vedoucí

By 4. 3. 2022 21 března, 2022 No Comments

Vedoucák je akce pro dospělé vedoucí křesťanských dorostových a skautských klubů. Probíhá na dvakrát. V první části, která je on-line, probíhají přednášky a interaktivní diskuse. Cílem první části Vedoucáku je představit nové možnosti práce s dětmi pomocí skautské výchovné metody, která je součástí výchovného systému Dorostové unie. Vedoucák je koncipován tak, aby byl přínosem pro všechny vedoucí, bez ohledu na to, jestli jsou skauti, oddíl plánují založit, nebo vedou dorostový klub.

V druhé části, která už probíhá naživo v přírodě, si vedoucí zkouší své dovednosti přímo v terénu. Společně s dalšími vedoucími z různých koutů republiky zažijí učení se zkušeností, velmi praktický způsob učení a skvělou partu kolegů.

“Musím říct, že se mi to teda líbilo. Bylo to, jako by pro mě někdo udělal takovej malej tábor. Líbily se mi prožitky a když jsme zkoušeli, jak se dá pracovat s prohrou. Dobrý bylo, že se tam člověk setkal i s dalšíma lidma.”

-účastnice kurzu

V loni akce proběhla poprvé, letos se bude pro úspěch opakovat. Zveme tedy všechny vedoucí, kteří se ve své práci chtějí dále posouvat. Přihlášky a podrobnější informace najdete na odkazu níže: