Poradenská aplikace s křesťanskými poradci

„Píšu, protože si nevím rady…“ Tato věta byla (spolu s dalšími okolnostmi) příčinou toho, že se zrodil nápad vytvořit poradenskou aplikaci, v níž budou mít děti radu a nasměrování kdykoliv na dosah ruky. A tak vznikla mobilní a webová aplikace Zeptej.Se. Protože velmi dobře slouží dětem na školách, rádi bychom ji nabídli i dětem v různých křesťanských klubech a společenstvích.

O co jde?

Děti mají možnost položit otázky z nejrůznějších oblastí života. Od vyškolených a zkušených poradců dostanou potřebné nasměrování, a to nejen k praktickým krokům – appka umožňuje i mnohem větší otevřenost ohledně duchovních témat.

Kromě možnosti položit vlastní otázku tady holky a kluci najdou i zodpovězené nejčastější dotazy jiných dětí. Ty jsou roztříděné do několika rubrik: Rodina, Kamarádství, Láska, Škola, A co
já?, Život a smrt. Tyto odpovědi mají stovky přečtení a jsou pro děti velmi dobrou inspirací.

Zeptej.Se lze otevřít v počítači jako webovou stránku, je také dostupná zdarma jako aplikace na Google Play či v AppStoru k nainstalování do telefonu.

Zeptej.Se je určená dětem a dospívajícím od cca 8 let do 18 let.

Proč by mohla appka Zeptej.se pomoci i dětem ve vašem klubu?

I děti z křesťanských rodin či společenství někdy potřebují poradit a nemají hned odvahu jít za svým rodičem nebo vedoucím; nebo by i šly, ale prostě neví, jak téma nakousnout.

V aplikaci Zeptej.se jim může dát radu poradce, který je jednak odborníkem proškoleným v internetovém poradenství, ale zároveň křesťanem, jehož rady se zakládají na hodnotách Bible. S dětmi řešíme celou škálu problémů. Některé jsou jednoduché, děti jen potřebují „upustit páru“ a někomu cizímu říct, jak se cítí. Jindy se svěřují s velkými problémy a trápeními, ať už v rodině, ve škole a nejrůznějších vztazích, tak taky ohledně své identity nebo smyslu života. My jim můžeme poradit, jak mohou začít rozhovor o těchto věcech s rodiči, kamarády, učiteli nebo i odborníky.

Pozvánka do Zeptej.se pro kluby v PDF

Ohlasy

  • Děkuji, moc mi to moc pomohlo. Nikdy mě nenapadlo říkat o věcech i taťkovi, ale může to být vlastně fajn. Mám vaše rady moc ráda.
  • Pomohli jste mi vším a teď jsem místo závislosti na televizi zamilovaná do KNIH!
  • Děkuji vám za všechno, že jsem se vám mohla svěřit. Věřím, že Bůh je na vás všechny pyšný, i já, protože je dobré, když tu jsou lidi, co vyslechnou ostatní a snaží se jim pomoct. Budu se modlit za váš celý tým, ať vám Bůh požehná.
Web Zeptej.se