Akce a výpravyKronikaStezka (Biblická stezka)

Reportáž z Biblické stezky 2022

By 21. 8. 2022 24 října, 2022 No Comments

Biblická stezka po pětadvacáté

Od roku 1997 děti běhají v lese a tráví spolu čas napříč regiony. Finálové kolo je vyvrcholením akce.

Finále za odměnu

Biblická stezka je závod tříčlenných hlídek v lese mezi 20 stanovišti. Nejdřív se běží v několika regionech a ti nejlepší postupují do finále. Jeden finalista si pochvaloval koncerty, protože je to odměna finalistům za celý rok práce. Tak to bylo myšleno. Letošní finále mělo být odměnou ve festivalovém stylu.

“Nejvíc se mi líbil závod kvůli krásnému prostředí, duchovní programy kvůli skvělému výběru témat i řečníkům.”

V regionech to žilo

Poloviční kulatiny byly příležitostí upozornit na závod v církvi. Připravili jsme 3 kategorie navíc: Jedna pro rodiče s dětmi, druhá pro mládežníky a třetí pro ostřílené moudré závodníky. Biblická stezka přilákala přibližně 500 lidí v 8 regionech.

V Ústí na Labem se povedlo zapojit do akce celý sbor. Po závodu se konal doprovodný program se sporty, vyráběním, zpěvem a duchovním programem. Během odpoledne se grilovalo maso. Přišla řada přátel sboru. Jedna taková kamarádka, která běžně do sboru nechodí, se přihlásila s celou svou rodinou. Po skončení celodenní akce se nechala slyšet, že už dlouho nebyla na tak pěkné akci. Kategorii pro rodiče a vedoucí besídek s dětmi chceme zachovat.

Ohlasy na 25 let závodění

Řada věcí fungovala a funguje moc dobře, třeba samotná akce jako závod. Osvědčilo se, že stanoviště jsou zaměřena na různé znalosti a dovednosti. Podle ohlasů může být rozmanitost stanoviště větší. Historicky se osvědčily základní kategorie Pěšinka a Stezka. Do finále letos postupovala i kategorie Pěšinka. Mnozí vedoucí si přejí tuto novou tradici udržet i do dalších let. Chceme to v roce 2023 zkusit. Dále chceme pokračovat v tom, že závod připravuje tým konstruktérů. Máme radost, že se podařilo zapojit mládež do příprav i do závodu. Jsme za to moc vděční.

Vděk patří i těm, kteří finále BS podpořili modlitebně a finančně. Obě formy byly letos velmi důležité. Tak nebo tak jste se stali součástí. Díky tomu mohl jeden účastník napsat, co se mu líbilo na nedělním kázání na finále:

“Pohled toho pozvání na svatbu od Ježíše Krista. To, že nás někdo pozve, tak je čistě dobrovolné a z lásky od druhých k nám a nelze abychom si to pozvání zasloužili.”

Během finálového večera zahrály dvě profesionální kapely (Brouci a Way to go). Další účastník napsal:

“Líbila se mi lokalita (zázemí, že bylo všechno u sebe), na stanovištích byly skvělá vysoká lana (to byla bomba, díky moc!), kapely (Brouci byli dokonalí :3), workshopy, kamarádi a úžasná atmosféra. Dále oceňuji, že bylo možné být dobrovolník a zároveň běžet závod.”

Jak bylo a jak bude

Je na místě poděkovat všem vedoucím, kteří byli u zrodu Biblické stezky. DĚKUJEME! Radek Kalenský i Petr Kučera, kteří se léta Biblické stezce věnovali, do budoucna organizátorům přejí, aby nesnižovali laťku a úroveň studovaných biblických textů. Radek vzkazuje současnému týmu Biblické stezky, že je třeba hledat způsoby, jak Biblickou stezku udělat, aby fungovala dalších 25 let. Bohu díky za první čtvrt století.